Wirtualna wystawa: „W poszukiwaniu dziadków…”

/ Home » Wystawa » Wirtualna wystawa: “W poszukiwaniu dziadków…”
Janusz Maćkowiak i Ruta Mandelbaum, dziadkowie Marty Maćkowiak

Relacje z rodziną bywają różne, nie ma natomiast wątpliwości, że każda z nich pełni niezwykle ważną funkcję w kształtowaniu się naszej tożsamości i postrzegania świata. Dotyczy to zarówno więzi z żyjącymi krewnymi, jak i przodkami, których nie mieliśmy szansy poznać.

Odziedziczyliśmy po nich nie tylko cechy wyglądu, charakteru czy zainteresowania. Nosimy w sobie historie naszych rodziców, dziadków i dalszych pokoleń. A te, zarówno radosne jak i tragiczne, mają ogromny wpływ na nasze życie, decyzje i przekonania. Poznając życiorysy naszych przodków, możemy przede wszystkim poznać siebie. W miarę odkrywania historii członków rodziny, jesteśmy w stanie zauważyć powtarzające się schematy, uwolnić się od nich i zacząć pisać własną historię.

Wystawa „W poszukiwaniu dziadków …” porusza kwestię odkrywania własnej tożsamości oraz zwraca uwagę na to, dlaczego warto poznawać historie rodzinne. Marta Maćkowiak, kuratorka wystawy dzieli się swoim doświadczeniem, pokazuje tajniki pracy genealoga i zachęca do podjęcia próby samodzielnej pracy nad swoim rodowodem.