Wirtualna wystawa: „Jezderkusie, czyli niełatwa historia Górnego Śląska”

/ Home » Wystawa » Wirtualna wystawa: “Jezderkusie, czyli niełatwa historia Górnego Śląska”

Górny Śląsk to kraina kontrastów. Wielkie zakłady przemysłowe sąsiadują tu z polami uprawnymi i szumiącymi lasami, a w cieniu nowoczesnych wieżowców stoją osiedla robotnicze z czerwonej cegły. To tętniące życiem miasta, które wydają się nie mieć początku i końca, zlewają się w jedną wielką metropolię a także senne miasteczka, spokojne wioski i stare pałace. To setki stawów, jezior, dziesiątki rezerwatów przyrody, łagodne zbocza gór i ukryty głęboko pod ziemią tajemniczy labirynt podziemnych wyrobisk górniczych, przez które ziemia trzęsie się tu częściej i mocniej niż w innych rejonach Polski.

Jeśli chcecie poznać Górny Śląsk i jego fascynującą historię, zapraszamy do zapoznania się z wyjątkową wystawą pt. „Jezderkusie, czyli niełatwa historia Górnego Śląska”. Powikłaną historię i intrygujące tradycje opisała Monika Rosenbaum a o piękną oprawę graficzną zadbała Darya Hancharova. To prawdziwa uczta dla oka i ucha.

Gorąco polecamy najmłodszym czytelnikom i czytelniczkom oraz ich opiekunom zarówno książkę „Jezderkusie, czyli niełatwa historia Górnego Śląska” jak i jej cyfrową odsłonę w „Muzeum online”.